Microsoft

Microsoft

Profil společnosti Microsoft Corporation

Microsoft Corporation je americká nadnárodní společnost se sídlem v Redmonodu, ve státě Washington, USA a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.
Společnost byla založena 4. dubna 1975 a její působnost spočívá primárně ve výrobě počítačového software, hardware, ve vývoji počítačových her a v publikování, výzkumu a vývoji v oblasti počítačových věd.
V současnosti je společnost lídrem na trhu s operačními systémy a s kancelářskými programy. Neméně významný je její podíl v oblasti firemních řešení, spotřební elektroniky a služeb, a je také významným světovým hráčem herního průmyslu.
 

Profil společnosti Microsoft Česká republika

Česká pobočka společnosti Microsoft Corporation zahájila svoji činnost v roce 1992 a mimo své primární obchodní aktivity také významně podporuje charitativní projekty v České republice.
Charitativní činnost společnosti Microsoft zastřešuje celosvětová iniciativa s názvem Potenciál bez hranic. Tento program je celosvětově zaměřen na partnerství s veřejnými školicími středisky, která pro potřebné spoluobčany organizují školení zaměřená na výpočetní techniku a technologická řešení. Dotace v rámci programu slouží k zajištění vzdělávacích školení v komunitních centrech či speciálních vzdělávacích střediscích, kde se lidé mohou učit pracovat s počítačem. Již v roce 1996 vznikl z iniciativy Microsoftu a Nadace Charty 77 projekt Počítače proti bariérám, jehož podpora trvá dodnes. Cílem projektu je pomoci postiženým občanům uplatnit se jak v běžném životě, tak i na trhu práce.
Vedle toho Microsoft spolupracuje s dalšími tuzemskými firmami na společném projektu Bezpečnýinternet.cz a snaží se jeho prostřednictvím zvyšovat povědomí o problematice bezpečnosti dětí i ostatních uživatelů na internetu.

Přihlášení

Registrace