atlantis telecom spol. s r.o. a atlantis software spol. s r.o.

atlantis je moderní a dynamická společnost poskytující profesionální služby v oblasti distribuce ICT technologií a v oblasti vývoje softwaru. Přímý kontakt na výrobce ICT technologií na straně jedné a in-house vývoj softwaru na straně druhé, tak přináší konkurenční výhodu, která se projeví nejen u zákazníků požadujících systémovou integraci ICT technologií do podnikových aplikací a procesů.

Atlantis vystupuje jako distributor s přidanou hodnotou (Value Added Distributor) předních dodavatelů technologií Unified Communications (telefonie, video, aplikace), síťových technologií pro podnikové sítě, datová centra a konsolidaci podnikové infrastruktury. Vlastní vývojové zázemí realizuje zakázkový software a aplikace pro zpracování klientských požadavků a integraci s dedikovanými informačními systémy (platforma iCC), kontaktní centra (FrontStage), nahrávání hovorů (SmartRecord), konferenční servery (ProCNX) a vyvíjí CTI aplikace (Computer Telephony Inegration) platformy Pro*.

S loajální sítí spolehlivých partnerů zahrnujících poskytovatele služeb (telekomunikační operátory), systémové integrátory a specializované prodejce obsluhujeme zákazníky v České republice a na Slovensku. Spolupracujeme s telekomunikačními operátory a pomáháme jim identifikovat a na trhu implementovat produktové strategie a řídit růst v oblasti prodeje ICT technologií. Pomáháme prodejcům a systémovým integrátorům všech velikostí v každé fázi prodejního cyklu i při poskytování následné technické podpory. Ve spolupráci se sesterskou společností atlantis software poskytujeme vývoj softwarových aplikací na zakázku a zajišťujeme integraci softwarových aplikací do prostředí zákazníka a jeho podnikových procesů včetně jednotné integrace s komunikačními technologiemi.


Cíl

Zákazník, který je i po dlouhodobém používání naší technologie přesvědčen o správnosti své volby při výběru produktu a dodavatele.

 

Strategie

Vyhledáváme a testujeme nové technologie a řešení, které se již zítra mohou stát vaší konkurenční výhodou.
Intenzivně prohlubujeme naše vlastní znalosti, abychom mohli lépe poradit vám.

Poskytujeme našim zákazníkům prvotřídní služby. Dodávkou zařízení náš vztah se zákazníkem nekončí, ale začíná.

Snažíme se, aby se návrhy řešení pro naše zákazníky co nejvíce blížily objektivnímu názoru nezávislého konzultanta v oblasti komunikačních technologií.

Zkracujeme cestu od výrobce k uživateli a pečlivě kontrolujeme naše vlastní náklady, které jsou k této cestě potřebné, abychom pomohli vám snížit ty vaše.

Vážíme si našich zákazníků.

 
Přínos společnosti

Pro uživatele námi dodávaných technologií nejsou většinou telekomunikace tím nejdůležitějším, čemu se musí denně věnovat. Tím nejdůležitějším je jejich vlastní činnost, prosperita a rozvoj. Atlantis je tu proto, aby k tomu naše technologie přispěly co možná největším dílem. Systémovým integrátorům přinášíme nejširší nabídku produktů pro komunikace dostupnou na českém trhu. Naši specialisté jsou k dispozici pro všechny realizační fáze malých i rozsáhlých projektů. Telekomunikačním operátorům naše technologie umožňují poskytovat nové pokrokové služby, přinášejí významnou úsporu nákladů a zajišťují vysokou dostupnost služeb.

 
Použitá technologie

Pro realizaci námi poskytovaných služeb využíváme jen špičkové technologie, se kterými máme dlouhodobé zkušenosti. Například v oblasti podnikových komunikačních systémů jsme zahájili spolupráci s naším exklusivním dodavatelem podnikových komunikačních technologií (dnes Mitel, Kanada/Francie/Německo/Švédsko) již v roce 1993. Další klíčový a exklusivní dodavatel v oblasti Unified Communications Polycom (USA) je celosvětově číslo 1 v oblasti videokonferencí. Aruba Networks (USA) je celosvětově číslo 2 v oblasti Wi-Fi infrastruktury. Riverbed (USA) je číslo 1 v oblasti WAN akcelerace a Application Performance. Dalšími významnými dodavateli jsou společnosti AirWatch (číslo 1 na trhu v oblasti MDM), Brickcom (profesionální kamerové systémy), Honeywell (mobilní terminály), Panasonic (Mobile Computing – série ToughBook), Reichle de-Massari, Datwyler (strukturované kabeláže), Fluke (měření kabeláží), Zyxel (xDSL technologie, bezpečnost), AudioCodes (IP brány), Jabra (příslušenství pro UC technologie). Globální poskytovatelé ICT technologií společnosti Microsoft, IBM a HP jsou též pro nás zcela zásadními partnery, a to nejen z pohledu jimi poskytovaných řešení, ale zejména díky ekosystému spolupráce, který tyto společnosti budují přímo i s našimi dodavateli na celosvětové úrovni, jelikož i tyto globální poskytovatelé ICT si je zvolili pro společná ucelená řešení do svého portfolia!

Součástí naší strategie je ale neustálý rozvoj našeho portfolia, a tak na celosvětovém trhu stále vyhledáváme nová pokroková a sofistikovaná řešení a technologie, které by mohly být přínosné pro naše zákazníky.

Dalším důležitým aspektem při výběru komponent a dodavatelů do našich řešení je nutnost přímého vztahu s daným výrobcem. Klíčové produkty nepřekupujeme v ČR, ale sami je dovážíme přímo od výrobců. To nám umožňuje neustále snižovat náklady nutné na vynaložení špičkových ICT technologií. Též máme bezprostřední přístup ke kvalitní technické podpoře výrobce a v neposlední řadě máme možnost přispět svými podněty ke zdokonalování produktů a služeb těchto výrobců.

Nejsme však jen dodavatel ICT infrastruktury a služeb, ale disponujeme vlastními týmy vývojářů, kteří v českém prostředí vyvíjí pro naše zákazníky komplexní aplikace, které zejména vychází z naší expertízy v oblasti komunikačních technologií.


Naši dodavatelé

 

Technologičtí partneři

 


 


 

Produktové portfolio

 • Podnikové komunikační systémy a IP telefonie
 • Kontaktní centra
 • Videokonferenční systémy a Telepresence
 • Unified Communications
 • Náhlavní soupravy a příslušenství pro Unified Communications
 • Konferenční zařízení
 • Hlasové a multimediální servery (IVR, TTS – systémy pro převod textu na mluvenou řeč, ASR - systémy rozpoznání řeči, Unified Messaging, Fax servery)
 • Telefonní terminály a příslušenství
 • Správa a dohled podnikových komunikačních sítí
 • Aplikace pro počítačem řízené telefonování (CTI – Computer Telephony Integration)

Vlastní provozované služby

 • Poskytování infrastruktury jako služby (telefonie, kontaktní centra, videokonferenční služby, síťová infrastruktura atd.)
 • Poskytování softwaru jako služby

Vývoj softwaru

 • Vývoj softwaru na zakázku
 • Aplikace pro zpracování klientských požadavků a integraci s interními informačními systémy (platforma iCC)
 • Kontaktní centra pro kraje, města a obce (CitiHelpDesk)
 • Kontaktní centrum (FrontStage)
 • Nahrávání hovorů (SmartRecord)
 • Dispečerská a brokerská pracoviště (ProBroker a ProDispatcher)
 • Spolehlivé dispečinky pro taxi, dopravu a spedici (ProTaxi)
 • Implementace CRM (Microsoft Dynamics) 

Profesionální služby

 • Konzultace, analýzy a audity
 • Návrh, implementace a instalace
 • Projektový management
 • Administrace, technická podpora a servis
 • Outsourcing
 • Systémová integrace komunikačních systémů s informačními systémy (CTI – Computer Telephony Integration)
 • Finanční služby

Přihlášení

Registrace