Vzdálená správa Beacon „krabiček“ pro lokalizaci uvnitř budov

Publikováno: 26. 1. 2016

Pro dohled a správu nad Beacony se dá nově využít šikovný nástroj Aruba Sensor.
O co jde?
 

Jedná se o malého 802.11n dual-band klienta s Bluetooth Low-Enerygy (BLE). Usnadňuje správu a dohled tím, že centrálně sbírá data o jednotlivých Beaconech, tyto informace se pak dají zobrazit ve webovém rozhraní Meridianu (příklad viz obrázek níže).


Příklad zobrazení dat o Beaconech v Meridianu.


Co jsou Beacony?

Jedná se o malé nízkoenergetické bezdrátové vysílače, které vysílají radiové signály (BLE) v pravidelných intervalech. Signál mohou zaznamenat chytrá mobilní zařízení s IOS nebo Androidem, která jsou vybavena Meridian-powered mobile aplikací. Celý systém pak slouží jako indoor navigační systém, který je schopný přijímat i reklamní obsah (např. z jednotlivých prodejen v obchodním centru, když se mobilní klient dostane do jejich blízkosti).
 

Výhody:


Nástroj pro vzdálenou správu:
Snadný dohled na Beacony, který dává přehled o životnosti baterie, nastavení napájení a bezpečnosti bez nutnosti fyzické přítomnosti v lokalitě provozu.

Snadné nasazení a multi-vendor použití:
Není třeba měnit stávající Wi-Fi infrastrukturu, Aruba Senzor se může jako klient připojit k již existující Wi-Fi síti bez závislosti na výrobci technologie.

Více informací možno nalézt zde: http://www.arubanetworks.com/products/mobile-engagement/aruba-sensor/.

Pozn.
Stejnou funkci zajistí i současná „vlajková loď“ Aruby AP řady 320.

Přihlášení

Registrace