Společnosti Mitel a Aastra oznámily plán vzájemné fúze

Publikováno: 11. 11. 2013

Ottawa a Toronto, Ontario, Kanada - 11. listopadu 2013 - Mitel Networks Corporation (NASDAQ: MITL, TSX: MNW), přední poskytovatel cloudových a on-premises komunikačních řešení na bázi Unified Communications technologií a Aastra Technologies Limited (TSX: AAH), lídr v oblasti podnikových komunikačních systémů, dnes oznámily, že uzavřely konečnou smlouvu o vzájemné fúzi, která byla jednomyslně schválena ve správních radách obou společností.

Základní údaje sloučené společnosti:
 
  • Číslo 1 na trhu v západní Evropě
  • Celkové příjmy ve výši 1,1 miliardy USD
  • 100 milionů USD v cloudových službách
  • Počet zákazníků dosahuje 60 milionů koncových uživatelů
  • Vysoce konkurenceschopné portfolio produktů pokrývající řešení pro podniky všech velikostí
  • Předpokládaný efekt synergie se projeví již během prvních 24 měsíců
  • Akcelerace dalšího rozvoje společných aktivit
Sloučená společnost bude mít sídlo v Ottawě v Kanadě a bude působit pod názvem Mitel. Na vybraných evropských trzích bude zároveň nadále využívat silnou obchodní značku Aastra. Výkonný manažerský tým bude i nadále pod vedením současného prezidenta společnosti Mitel a generálního ředitele, pana Richard McBee. "Trh podnikových komunikačních systémů je zralý pro konsolidaci a připravený na masový přechod do cloudových služeb. Věříme, že menší konkurenti s úzkým zaměřením a s omezeným obchodním dosahem trh postupně opustí", řekl pan McBee. "Solidní finanční struktura společnosti Aastra, komplementární produktové portfolio, globální obchodní vliv a velká instalovaná báze zákazníků pomůže okamžitě rozšířit nové společnosti pozici celkově na trhu, což nám umožňuje využít jedinečnou příležitost předstihnout konkurenci a zajistit si tak vedoucí postavení na trhu."

"Obě naše organizace jsou pevně sladěny jak kulturně, tak i finančně, s minimálním geografickým i produktovým přesahem." řekl Tony Shen, současný výkonný ředitel společnosti Aastra, který zaujme pozici výkonného ředitele. "Spolu jsme silnější, a v kombinaci budeme významným globálním hráčem. Jsme přesvědčeni, že tato fúze bude vytvářet hodnoty pro naše akcionáře, zákazníky, partnery a zaměstnance" dodal Francis Shen, zástupce výkonného ředitele společnosti Aastra, který převezme pozici ředitele pro strategii.

Přihlášení

Registrace