Otevření Hewlett-Packard SDN labu

Publikováno: 5. 11. 2014

Společnosti atlantis telecom a Hewlett-Packard společnými silami vybudovaly a nově otevřely laboratoř pro demonstraci konceptu Software Defined Network (SDN). Jde o směr rozvoje v datových sítích, kde jsou hardware prvky ovládány centrálně nadstavbovou softwarovou službou. 

Společnosti atlantis telecom a Hewlett-Packard společnými silami vybudovaly a nově otevřely laboratoř pro demonstraci konceptu Software Defined Network (SDN). Jde o směr rozvoje v datových sítích, kde jsou hardware prvky ovládány centrálně nadstavbovou softwarovou službou. Tento přístup umožňuje z jednoho místa dynamicky a v reálném čase měnit konfiguraci celé datové sítě najednou.

Navíc a co je důležitější, tato technologie už u návrhu počítá s vývojem nadstavbových aplikací. Vývojáři tak získávají vyspělý nástroj, který jim umožňuje ovládat celo-korporátní síť z jednoho místa. To vede k aplikacím, které doposud nebyly vůbec možné, nebo jejich nasazení bylo omezené, případně velice náročné na údržbu a konfiguraci.
 
Naše laboratoř je jedno z mála míst v České Republice, kde si můžete v praxi a na „vlastní kůži“ vyzkoušet nejnovější trendy v oblasti datových sítí. Jak sítě ovládané softwarem fungují, jaké mají přednosti a co z nich lze vytěžit, si můžete u nás vyzkoušet mnohem dříve, než se z této technologie stane naprostý standard. Srdečně Vás k nám vítáme!

Přihlášení

Registrace