Mitel je podle MZA největším dodavatelem na trhu pobočkových ústředen v západní Evropě i v EMEA

Publikováno: 8. 7. 2014

Společnost Mitel dnes oznámila, že v prvním čtvrtletí roku 2014 dosáhla první pozice na trhu ve dvou důležitých geografických regionech – v západní Evropě a v regionu EMEA (Evropa, Střední Východ a Afrika). Markantního zvýšení podílu na trhu společnost dosáhla na několika klíčových evropských trzích, včetně Velké Británie, Francie, Německa, Holandska, Belgie, Švédska a Švýcarska. V kombinaci s dobrými výsledky za první čtvrtletí v Severní Americe se Mitel posunul na 3. místo na trhu s IP linkami celosvětově a je globálně na 4. pozici na trhu s ústřednovými (PBX) linkami.

Společnost Mitel, globální dodavatel v oblasti podnikových komunikací, dnes oznámila, že v prvním čtvrtletí roku 2014 dosáhla první pozice na trhu ve dvou důležitých geografických regionech – v západní Evropě a v regionu EMEA (Evropa, Střední Východ a Afrika). Markantního zvýšení podílu na trhu společnost dosáhla na několika klíčových evropských trzích, včetně Velké Británie, Francie, Německa, Holandska, Belgie, Švédska a Švýcarska. V kombinaci s dobrými výsledky za první čtvrtletí v Severní Americe se Mitel posunul na 3. místo na trhu s IP linkami celosvětově a je globálně na 4. pozici na trhu s ústřednovými (PBX) linkami.

Údaje o podílech společnosti Mitel na trhu jsou postaveny na datech publikovaných nezávislou analytickou firmou MZA Ltd.  (MZA PBX/IP PBX Market, World Quarterly Edition, Q1 2014 Total Market, June 2014).

„Mitel měl historicky silný podíl na trhu IP systémů v klíčových zemích, kde působí. Výsledky za 1. čtvrtletí ukazují, že po spojení s firmou Aastra rychle narostl jeho celkový podíl na trhu,“ řekla Stephanie Watson, generální manažerka ve společnosti MZA. „Za jediné čtvrtletí se Mitel stal dominantní a převzal vedoucí pozici na trhu jak v západní Evropě, tak v regionu EMEA. V Severní Americe tvoří IP linky většinu dodávek a v kombinaci se silnou přítomností v jiných regionech společnost drží 3. pozici za společnostmi Cisco a Avaya.“

Na vysoce konkurenčním a konsolidovaném trhu Mitel nejenže potvrdil svou dominanci na důležitých trzích, ale také pevně ukotvil svou značku v nových a rozvíjejících se regionech jako výsledek vylepšené produktové rozmanitosti a hloubky.

„Podíl společnosti Mitel na trhu v 1. čtvrtletí a dobré finanční výsledky ukázaly na  schopnost týmu Mitel úspěšně konsolidovat společnost po jejím spojení s firmou Aastra,“ řekl Rich McBee, prezident a výkonný ředitel společnosti Mitel. „Klíčový je ovšem fakt, že naše vedoucí role na trhu je přímým důsledkem důvěry našich distribučních partnerů a zákazníků v nový Mitel, důvěry v naše rozšířené produktové portfolio – jak on-premise tak cloudové – a naši schopnost vyhovět požadavkům trhu a potřebám podniků všech velikostí.“

Přihlášení

Registrace